Kategorie: Wszystkie | Tracklista
RSS
niedziela, 04 kwietnia 2010

Debiutanckie nagrania 19-letniego songwritera ujrzą światło dzienne pod koniec kwietnia. Artysta wyda wtedy EP „In my Island”.

Ten 19-latek naprawdę  nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Urodzony w Brzegu Dolnym, zamieszkały i komponujący w Wołowie. Tegoroczny maturzysta. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

W kwietniu na sklepowe półki trafią pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” maturzysta nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował wcześniej m.in. album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide czy Blue Raincoat. „Perła” zajął się również miksem i masteringiem nagrań Piotrka.

EP „In my Island”  zawiera cztery utwory. Płyta trafi na rynek pod koniec kwietnia nakładem Locco Records/Borówka Music. Wsparcia przy wydaniu EP „In my Island”  udzieliła Gospoda Vojak Svejk w Piotrkowie Trybunalskim. Gościnnie w dwóch utworach zaśpiewała Magda Noweta, wokalistka Let The Boy Decide. Tuż po wydaniu EP 19-latek wyruszy w trasę koncertową obejmującą kilkanaście miast na terenie całej Polski, m.in. Poznań, Piotrków Trybunalski, Łódź, Kraków, Katowice, Dąbrowę Górniczą, Opole i Legnicą.

Dotychczas Peter J Birch dał  raptem kilka koncertów, ale już zdążył wystąpić  u boku zespołów Iowa Super Soccer, Twilite, Loco Star, a także SelFbrusha, Tymon Tymańskiego, Annie Rikje Rosenthal, ET Tumasona czy Romka Puchowskiego.

Wydanie EP „In my Island” to nowy rozdział w karierze nastolatka.


Trasa koncertowa In my Island Tour:

17.04 - Łódź - Fabryscena + Let The Boy Decide

24.04 - Poznań  - Scena na Piętrze + Czesław Śpiewa i Iowa Super Soccer

26.05 - środa - Warszawa - Radio Luxemburg + ET Tumason

27.05 - czwartek - Aleksandrów Kujawski - Fado + ET Tumason

28.05 - piątek - Toruń  - TBA

29.05 - sobota - Piotrków Trybunalski - kościół ewangelicko-augsburski + Iowa Super Soccer, Jacek Kulesza Trio, Janek Samołyk, ET Tumason i inni

30.05 - niedziela - Dąbrowa Górnicza - Komitywa Pub + ET Tumason

31.05 - poniedziałek - Kraków - Żaczek + ET Tumason

01.06 - wtorek - Katowice - Old Timers + ET Tumason

02.06 - środa - Opole - Kociołek + ET Tumason

03.06 - czwartek - Ostrzeszów - TBA + ET Tumason

04.06 - piątek (g.18.30) - Oborniki Śląskie - Salonik Czterech Muz + ET Tumason

04.06 - piątek (g. 20.30) - Wołów - Stary Gramofon + ET Tumason

05.06 - sobota - Legnica - Spiżarnia + ET Tumason

Strona internetowa Petera J Bircha: www.myspace.com/peterjohnbirch

Kontakt: Mini Agencja Koncertowa Borówka: borowka.music@gazeta.pl

Wydawcy: www.locco.gusstaff.com oraz www.borowkamusic.pl

01:30, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 marca 2010

Sophia


ODA Firlej zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Singer-Songwriting", którego domeną są kameralne spotkania z czystym brzmieniem gitary akustycznej i głosem wykonawcy. Tutaj nie potrzeba procesora efektów gitarowych, ani zestawu perkusyjnego z podwójną stopą, żeby stworzyć klimat, który na długo zapadnie słuchaczowi w pamięci. Tym razem na scenie Firleja wystąpi brytyjski, balladowy projekt muzyczny – Sophia.

Sophia


data: 2010-05-24 | godzina: 20:00
bilety: 15 pln w przedsprzedaży
do kupienia: www.ticketpro.pl| www.eventim.pl oraz przed koncertem.
Sophia powstała w 1995 roku z inicjatywy Robina Proper-Shepparda - Amerykanina, który osiedlił się w Europie (były członek The God Machine). Sophia to nastrojowe ballady, z dużą ilością akustyki i tekstami o wiecznie niespełnionej i nieudanej miłości – idealne dla nieszczęśliwie zakochanych osób o złamanym sercu (bądź innych organach – miłość wymaga wielu poświęceń). Dużo w tej muzyce akustycznych instrumentów, melancholii i piękna. Ale Sheppard ma również smykałkę do pisania, jak to sam określił, „komercyjnych hitów”, których przykładem jest „Oh my love”. W chwili obecnej zespół ma na swym koncie 6 płyt, w tym jedną koncertową. Najnowsza, nosząca tytuł „There Are No Goodbyes” została wydana w 2009 roku. Oprócz premierowego materiału, w wersji limitowanej, zawiera zapis wiedeńskiego koncertu Shepparda z dnia 14.02.2009.

Strona oficjalna

Myspace

16:25, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »

Brytyjski songwriter po raz pierwszy w Polsce!

Karl Culley

/folk/alt country/songwriter/

14 kwietnia (środa) - Dąbrowa Górnicza - Komitywa Pub (ul. 3 Maja 15)

15 kwietnia (czwartek) - Kraków - Por Fiesta Club (ul. Warszawska 17)

18 kwietnia (niedziela) - Bielsko-Biała - Galeria Wzgórze (ul. Wzgórze 4)

wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 20

wstęp wolny!

Pochodzący z Wielkiej Brytanii artysta przyjedzie w kwietniu po raz pierwszy do Polski na kilka koncertów. Artysta zaprezentuje utwory z płyty „Bundle Of Nerves” wydanej w wytwórni Triumphant Sound. Songwriter pochodzi z North Yorkshire. Inspiracje Karl Culley czerpie z muzyki takich artystów jak John Martyn, Elliott Smith, Paul Simon, Bob Dylan, Robert Johnson, Tori Amos, Miles Davis, Bjork, Rufus Wainwright czy Kate Bush.

„To Nick Drake XXI wieku” - pisał o artyście „Tasty Fanzine”. Czy faktycznie tak jest? Przekonamy się podczas kwietniowych koncertów.

Strona internetowa artysty: www.myspace.com/karlculley

Kontakt: borowka.music@gazeta.pl oraz www.borowkamusic.pl

 


16:03, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2009

Camera Obscura

istnieją od 1996 roku. Ten szkocki zespół alternatywnej sceny muzycznej został założony przez Tracyanne Campbell, Johna Hendersona i Gavina Dunbara.
Na początku swej kariery chętnie korzystali z koleżeńskiej pomocy, jaką oferowali im członkowie Belle & Sebastian. Prawdziwego mistrza znaleźli jednak w osobie nieżyjącego już, legendarnego radiowego disc-jockeya Johna Peela, który – po wysłuchaniu debiutanckiego albumu „Bigges

t Bluest Hi-Fi” - ogłosił ich jednym z najbardziej obiecujących wykonawców brytyjskich roku 2002. Camerę i B&S faktycznie sporo łączy, a najbardziej – dogłebna wiedza o wszystkim, co wydarzyło się w muzyce popularnej w ciągu ostatnich 50 lat i wielki dar do tworzenia klasycznie wręcz brzmiących piosenek o śmiało aranżowanych bogatych, wielowarstwowych brzmieniach, w jakich prominentną rolę odgrywają smyczki. Jednak największym atutem zespołu jest obdarzona niezwykłym, wręcz hipnotycznym głosem wokalistka Tracyanne Campbell. Ona właśnie jak mało która jej rywalka na rockowej scenie bezbłędnie rozpoznaje wszelkie barwy i odcienie romantycznych klimatów.


Camera Obscura zagrają swój pierwszy koncert w Polsce w ramach trasy promującej ich najnowszy album „My Maudlin Career”. Płyta ta, nagrana w zredukowanym z septetu do kwintetu składzie – wydaje się być przede wszystkim wierną kontynuacją i dopełnieniem wcześniejszego albumu, „Let's Get Out Of The Country” (2006), który powstał w Szwecji pod nadzorem tamtejszego wybitnego producenta Jari'ego Haapalainena.

bilety 59zł

linki
www.myspace.com/cameraobscuraband
www.camera-obscura.net

00:16, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 sierpnia 2009

Ars Cameralis Festival - November 2009

Ars Cameralis from Rune Brink on Vimeo.

14:21, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »

No i w końcu stało sie YO LA TENGO zagra w naszym kraju:)

25listopada(środa) w rama ch festiwalu Ars Cameralis 2009

wkrótce więcej informacji...(reanimacja bloga)

14:10, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 maja 2009
sobota, 25 kwietnia 2009
poniedziałek, 20 kwietnia 2009

TWILITE

 


 


support: Peter J. Birch

(perkusista zespołu More Than Three)


 

TWILITE:

Polski „produkt eksportowy” na pierwszej w naszym kraju trasie koncertowej!


Tylko dwie akustyczne gitary i dwa głosy, ale za to jak piękne...


Jak na razie największe objawienie akustycznej muzyki w 2009 roku w Polsce!


Ich utwory „How can you sleep” i „Disobey” trafiły na płytę „Offensywa” wydanej przez radiową Trójkę. Twilite grało też w radiowej Trójce


Album „Bits & Pieces”, który będą promować w Baszcie wydali bracia Kapsa znani z zespołów Something Like Elvis i Contemporary Noise Sextet


Strona internetowa koncertu: tutaj


Peter J. Birch:

Pierwszy solowy koncert perkusisty zespołu More Than Three!


Kawiarnia Baszta (Ostrzeszów, ul. Zamkowa 6)

sobota, 30 maja 2009, godz. 20

wstęp 10 zł

Twilite

To gitarowe duo. Dwóch ludzi, których łączy pasja grania muzyki. Muzyki oryginalnej, nie powielającej żadnych wzorców, ale przede wszystkim bardzo dostępnej i zrozumiałej dla każdego. Tylko dwie akustyczne gitary i dwa głosy, ale za to jak piękne! W ich piosenkach słychać echa Cata Stevensa, Simon & Garfunkel, akustycznego Jima O'Rourka czy też współczesnych songwriterów. Jednak styl i melodyka Twilite urzekają swoim czarem, a ich piosenki pozostają w głowie na zawsze!

Paweł Milewski i Rafał Bawirsz poznali się studiując pedagogikę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W tym czasie grali w lokalnie zespołach. Dobrze rozumiejąc się muzycznie, planowali założenie wspólnego projektu, nie mając jeszcze pojęcia, że w niedługim czasie odłożą gitary elektryczne na rzecz akustycznego grania i pierwszych poważnych zmagań ze śpiewaniem.

Podczas kilkumiesięcznej emigracji na wybrzeżu Wielkiej Brytanii w 2005 roku rozpoczęły się próby wspólnego grania, a niecały rok później, po powrocie do Polski, powstały pierwsze utwory Twilite (nazwa została zapożyczona z „Twilite Kid” grupy Twilight Singers) - Paweł nagrane przez siebie tematy wysyłał mailem z Biskupca do Krakowa, gdzie Rafał uzupełniał je o linie melodyczne. Gotowe piosenki umieszczali na profilu MySpace.

W tym internetowym porozumieniu trwali przez kilka miesięcy aż do sierpnia 2006 roku, gdy duet umiejscowił się w irlandzkim Dublinie i rozpoczął regularne akustyczne sesje. Tworząc i nagrywając w domowych warunkach, udało im się dzięki pomocy kilku życzliwych osób (jak Piotr Maciejewski z Much) zamieścić utwory na płytach „Offensywa” wydanych przez radiową Trójkę i Piotra Stelmacha oraz kompilacji „Don't Panic We Are From Poland vol.2”.

W maju 2008 roku, zauważeni i zaproszeni przez braci Kapsa z Contemporary Noise Quintet, nagrali w Electric Eye Studio materiał na debiutancki album „Bits & Pieces”, który jest zbiorem kompozycji z ostatnich dwóch lat przebywania w Dublinie. W listopadzie 2008 roku zespół zagrał koncert promujący płytę w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej, był on transmitowany na antenie radiowej Trójki. Płyta „Bits & Pieces” ujrzała światło dzienne 24 stycznia 2009 roku. Pod koniec maja zespół wyrusza w dwutygodniową trasę koncertową po Polsce.

Posłuchaj: www.myspace.com/twilitemusic


Peter J. Birch

Nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Urodzony w 1991 roku w Brzegu Dolnym, zamieszkały i komponujący w Wołowie. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na jego twórczość wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Owen, Rocky Votolato czy José González. Peter J. Birch jest bardzo młodym artystą, jak na razie bez żadnego dorobku. Swoje kompozycje planuje nagrać w niedalekiej przyszłości. Na razie bardziej skupia się na grze na bębnach w wołowskiej emo kapeli More Than Three, z którą od czasu do czasu koncertuje po kraju. Z More Than Three grał m.in. w Ostrzeszowie na Feel On Festivalu. Występ w Baszcie będzie pierwszym solowym koncertem Piotrka!

23:08, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 kwietnia 2009

Pierwsi artyści OFF FESTIVAL 2009. 

 Już po raz czwarty między 6-9 sierpnia w Mysłowicach odbędzie się OFF Festival, Artura
Rojka, najważniejszy festiwal muzyki alternatywnej w Polsce. Gościem specjalnym będzie
Jonathan Poneman, szef legendarnej wytwórni Sub Pop z Seattle, wydawca m.in. Nirvana,
Mudhoney, Soundgarden czy ostatnio Fleet Foxes.

                        5 scen i ponad 60 artystów. Oto pierwsi z nich:  

Spiritualized (UK), The National (USA), Fucked Up (CAN), The Thermals (USA), Jeremy Jay
(USA)
, The Week That Was (UK), Health (USA), Crystal Antlers (USA), Ólafur Arnalds (ISL)
oraz Lech Janerka gra płytę "Historie Podwodna".

                                  SPIRITUALIZED (UK)


Legendarna formacja Jasona Pierce’a. Mistrzowie space rocka. Autorzy przełomowego albumu
“Ladies And Gentlemen We Are Floating In Space” z 1997 r. powracają z nową płytą "Songs In A & E" (Castle, 2008) http://www.myspace.com/spiritualized

                                  THE NATIONAL (USA)


Jeden z najpopularniejszych zespołów gitarowych w USA. Niezwykły baryton Matt’a Berniger’a.
Płyta „Boxer” (Beggars Banquet, 2007) jedną z najlepszych w podsumowaniach roku.
http://www.myspace.com/thenational


                              
    FUCKED UP (CAN)


Miażdzący hardcore punk z Kanady. Brzmią jak nikt inny. Płyta "The Chemistry Of Common Life" (Matador, 2008) okrzyknięta jedną z najlepszych w 2008. http://www.myspace.com/epicsinminutes

                                   THE THERMALS (USA)


Legenda post-punk z USA. Kiedyś Sub Pop, teraz Kill Rock Stars . W kwietniu 2009 nakładem tej ostatniej ukazała się najnowsza płyta „Now We Can See”. http://www.myspace.com/thethermals

                                  JEREMY JAY (USA)

Zaledwie 25 lat, a już okrzyknięty geniuszem popu. Debiut “A Place Where We Could Go” był
sensacją roku 2008, w 2009 promuje już nowy krążek "Slow Dance"                        
             (K Records).  http://www.myspace.com/jeremyjay

                                  THE WEEK THAT WAS (UK)

 


 

Wysmakowany awangardowy pop w wykonaniu muzyków z Field Music. Piękne i mądre granie!
The Week That Was” jedną z najważniejszych płyt 2008 roku.              http://www.myspace.com/theweekthatwas

                                   HEALTH (USA)


Noise rock z Kalifornii. Kolaborowali z Crystal Castles . Grali trasę z Nine Inch Nails. Nagrali
świetną płytę „Health” (Lovepump Unites, 2008). Drugą zwiastuje już singiel „Die Slow”.
http://www.myspace.com/healthmusic

                                  CRYSTAL ANTLERS (USA)

Mieszanka funk, punk, psychodelii i noise. Po EPce “Crystal Antlers” (Touch&Go, 2008) indie
media oszalały. Promują wydaną w kwietniu płytę „Tentacles” (Touch&Go,2009) http://www.myspace.com/crystalantlers

                                  ÓLAFUR ARNALDS (ISL)

 


Ekstremalnie piękna muzyka 21-latka z Islandii. Zachwycający debiut “Eulogy for Evolution”
(Erased Tapes, 2007), EPka „Variations of Static” (ET, 2008) i wspólna trasa z Sigur Rós. Koncert Ólafura w Kościele Ewangelickim zapowiada się magicznie. http://www.myspace.com/olafurarnalds

                                  LECH JANERKA gra płytę “HISTORIA PODWODNA”


Jedna z najważniejszych postaci dla muzyki w Polsce po dwóch latach przerwy wraca na
scenę
. Zagra materiał z legendarnej pierwszej solowej płyty „Historia Podwodna” (Tonpress,
1986). http://www.lechjanerka.art.pl

Zapraszamy na kolejną, jeszcze bardziej alternatywną i międzynarodową edycje OFF Festival
Artura Rojka. 6-9 sierpnia 2009, Mysłowice.

Bilety na OFF Festival 2009 w sprzedaży od 17 kwietnia w sieci www.Ticketpro.pl

Po raz pierwszy można zakupić KARNET CZTERODNIOWY upoważniający do wstępu na
wszystkie koncerty odbywające się w ramach OFF Festival - 6-9.08.2009.

. KARNET czterodniowy (6-9.08)*

150 zł

* upoważnia do wstępu na wszystkie koncerty w ramach OFF Festival - odbywające się na terenie
Kąpieliska Słupna Park oraz w Kościele Ewangelickim, w Miejskim Centrum Kultury (MCK), w
restauracjach 'Divertimento' i 'Ratuszowa'.

. KARNET dwudniowy (7-8.08)*

85 zł - do 31.05

95 zł - od 01.06 do 05.08

105 zł - w trakcie festiwalu

* upoważnia do wstępu na koncerty odbywające się w dniach 7-8 sierpnia na terenie kąpieliska
Słupna Park

. BILET JEDNODNIOWY*

65 zł

* upoważnia do wstępu na koncerty odbywające się na terenie Słupna Park w jednym wybranym dniu (7 lub 8 sierpnia)

. BILETY POJEDYNCZE*

35 zł

* bilety na koncerty dodatkowe odbywające się 06.08 oraz 09.08 w Kościele Ewangelickim, w
Miejskim Centrum Kultury (MCK), w 'Divertimento' i 'Ratuszowej' (dla osób nie posiadających karnetu czterodniowego) ; ilość miejsc ograniczona

14:00, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 kwietnia 2009

Muzyka alternatywna na juwenaliach – 10 maja

Juwe-Niepokorni

 

Podczas tegorocznych juwenaliów nie zabraknie koncertu z muzyką alternatywną. Zespoły Pustki, Dick4Dick, The Recycling Center, Pchełki, Please The Trees (Czechy) i New Century Classics (USA/Kanada/Włochy/Polska) zaprezentują się na plenerowej scenie klubu Żaczek w niedzielę, 10 maja.

Tegoroczny koncert odbędzie się pod nazwą Juwe-Niepokorni, zagrają na nim bowiem artyści, którzy gościli w klubie Żaczek w ramach Niepokornych, cyklu z muzyką alternatywną. Na scenie pojawi się sześć kapel: dwie gwiazdy polskiej sceny (Pustki i Dick4Dick), dwie studenckie grupy, które dopiero zaczynają na dobre przygodę z muzyką, ale już widać, że mają duży potencjał (Pchełki i The Recycling Center) oraz dwa projekty międzynarodowe (Please The Trees i New Century Classics). Na zeszłorocznym koncercie z muzyką alternatywną zjawiło się ponad 1000 osób. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się 10 maja. Tym razem podczas niedzielnej imprezy pojawi się indie rock, folk, alt country, elektronika, post rock i inne gatunki. Będzie różnorodnie, międzynarodowo i ze studentami w składzie - to w końcu święto żaków, więc powinni mieć okazję zaprezentować się na tej imprezie. Na juwenaliach od lat grają te same zespoły. Ale w Krakowie wreszcie przychodzi czas zmian. Zapraszani są zagraniczni artyści, szansę dostają też studenckie kapele. Pierwszą gwiazdką na niebie, która daje nadzieję na zmiany w juwenaliowym repertuarze, jest właśnie koncert alternatywny. 

Zespoły, które zagrają 10 maja przed „Żaczkiem” przedstawia Bartek Borowicz, organizator koncertu.

Pustki

To jeden z moich ulubionych polskich zespołów. Do dzisiaj z przyjemnością wracam do ich albumów „8 Ohm” oraz „Do Mi No”. Warto pamiętać także o debiutanckim krążku „Studio Pustki” i wielu składankach, na których gościła muzyka Pustek. Single grupy „Doskonałe popołudnie”, „Telefon do przyjaciela” i „Wszystko jest nieczytelne” robiły furorę w radiowej Trójce. To wszystko działo się kilka lat temu. Co obecnie słychać u Pustek? Grupa po roszadach w składzie wydała jesienią kolejny album „Koniec kryzysu”. Krążek zebrał świetne recenzje – niektórzy dziennikarze okrzyknęli wydawnictwo Polską Płytą 2008 Roku. Jak brzmią obecnie Pustki? Inaczej. Ale to nie znaczy, że gorzej, co udowodnili chociażby jesienią podczas koncertu w ramach Niepokornych w klubie Żaczek. To po prostu inny zespół niż ten, który znaliśmy ze wspomnianych płyt „8 Ohm” i „Do Mi No”. Ale równie dobry i ciekawy!

Posłuchaj: www.myspace.com/pustkimusic

Dick4Dick

Pięciu facetów skąpo ubranych na jednej scenie gra elektro-rocka. Występom towarzyszą wizualizacje – tak w skrócie można przedstawić Dick4Dick. Kapela powstała w 2004 w Gdańsku. W dorobku ma dwa albumy: „Silver Ballads” oraz „Grey Album”. Ta druga płyta jest, moim zdaniem, jednym z najlepszych wydawnictw 2008 roku w naszym kraju. Ale Dick4Dick nie wystarczy posłuchać w domu czy samochodzie. Ich trzeba zobaczyć na żywo! W trakcie koncertu leje się kefir, fruwają dolary, łamane są dachówki! Krótko mówiąc: pot, golizna i łzy. Płacze się... ze śmiechu. A wszystko przy świetnej muzyce!

Posłuchaj: www.myspace.com/dick4dick

New Century Classics (USA, Kanada, Polska, Włochy)

Trudno komplementować znajomych, więc oddam głos innym. Silent Ballet - amerykański portal internetowy poświęcony muzyce postrockowej - uznał NCC za drugi najlepiej zapowiadający się zespół 2009 roku! Mało tego! Ten sam portal w zestawieniu Najlepszych Utworów 2008 roku umiejscowił kompozycję NCC „Congratulate You, Where?” na 11 miejscu, wyżej niż utwory Sigur Ros i Mogwai! Zespół tworzy pięć osób, każda pochodzi z innego zakątka świata: Polski, ale także Kanady, USA i Włoch. W sklepie ich debiutancką płytę (album „Natural Process” zostanie wydany w maju) można znaleźć na półce z napisem „post-rock”.

Posłuchaj: www.myspace.com/newcenturyclassics

Please The Trees (Czechy)

Chociaż członkowie Please The Trees urodzili się w Czechach, kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga. Liderem i wokalistą kapeli jest SelFbrush – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Tylko w 2008 roku dał w naszym kraju aż 14 koncertów. Występował m.in. z zespołami Iowa Super Soccer, Lvmen, Pustki czy Lonely Drifter Karen oraz solistami: Tymonem Tymańskim, Graftmannem, Jackiem Lachowiczem i Bajzlem. Grupa Please The Trees jest przedstawicielem czeskiej sceny alternatywnej. W muzyce łączy post rocka z alt country. W dorobku mają wydany w 2007 roku album „Lion Prayer”. Na początku 2009 roku zespół gościł po raz pierwszy w Polsce. Zagrał bardzo ciepło przyjętą trasę koncertową występując m.in. w Krakowie.

Posłuchaj: www.myspace.com/pleasethetrees

Pchełki

Zazwyczaj podczas festiwali muzycznych publiczność zbiera się na wieczorne koncerty gwiazd. Kiedy około południa grają młode kapele, fani muzyki śpią jeszcze w namiotach. I wiele tracą. Na przykład na OFF Festivalu co roku wśród debiutantów objawia się jakiś nieprzeciętny zespół. Podczas ostatniej imprezy bez wątpienia najciekawszą młodą kapelą była grupa Pchełki. Troje studentów toruńskich uczelni gra „hop-siup”. Co kryje się za tym określeniem? Charakterystycznym elementem w brzmieniu Pchełek jest połączenie elektroniki i żywych instrumentów. Hop-siup, czyli coś skocznego, luźnego, skręcającego w stronę folku. Pchełki były wielkim objawieniem jubileuszowych Niepokornych w klubie Żaczek, kiedy supportowali Czesława. Pora na kolejną wizytę kapeli w Krakowie!

Posłuchaj: www.myspace.com/pchelki

The Recycling Center

Czterech przystojniaków z pomysłem na siebie i swoje brzmienie, energiczna, melodyjna muzyka i angielskie teksty – oto wizytówka zespołu. Chłopaki grają coraz więcej i coraz lepiej – od roku stale się rozwijają. Styl? Indie rock. Krakowska grupa ma ostatnio świetną passę. Zimą supportowała w Krakowie rosyjski zespół

Everything Is Made In China, w minionych miesiącach była wyróżniana na trzech przeglądach: Mayday Rock Festival, Rock In Mińsk Festival i na Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych. Kapela działa z przerwami od 2007 roku, w dorobku ma nagraną własnym sumptem płytę demo. Już po kilku próbach wystartowała w przeglądzie Party Rura i od razu zajęła drugie miejsce.

 

Posłuchaj: www.myspace.com/therecyclingcenter

20:38, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 kwietnia 2009

SUNSET RUBDOWN w Krakowie!


Grający alternatywnego rocka zespół z Montrealu wystąpi w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w środę, 29 kwietnia. To poboczny projektów muzyków grupy Wolf Parade. Jako support zagra post-rockowy New Century Classics.

 


Sunset Rubdown to grający alternatywnego rocka zespół z Montrealu. W ramach europejskiej trasy zagrają dwa koncerty w Polsce. 29 kwietnia wystąpią w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Grupa zaprezentuje między innymi materiał z zapowiadanego na 23 czerwca 2009, nowego albumu „Dragonslayer”. Trasa koncertowa kanadyjskiej kapeli zbudowana jest wokół trzech festiwali - zagrają m.in. w Rosji, Danii i Austrii, razem z Sonic Youth, Antony and The Johnsons, Deerhoof i The Notwist.

Początkowo Sunset Rubdown było nazwą, jaką Spencer Krug, jeden z liderów zespołu Wolf Parade, znany także z grupy Frog Eyes oraz tercetu Swan Lake, określał swoje solowe nagrania. Zostały one częściowo udokumentowane na wydanej w 2005 r. płycie „Snake's Got a Leg”.

Z czasem do projektu Sunset Rubdown dołączali kolejni muzycy: Camilla Wynn Ingr, Jordan Robson-Cramer i Michael Doerksen, a ostatnio też Mark Nicol. Krug nadal jest autorem wszystkich piosenek zespołu, ale pozostali także wywierają wpływ na jego charakterystyczne brzmienie i aranżacje muzyczne.

Na początku 2006 roku ukazała się, nagrana już w poszerzonym składzie, zawierająca pięć utworów EP zatytułowana „Sunset Rubdown”. W lipcu tego samego roku nakładem kalifornijskiej wytwórni Absolutely Kosher wydany został drugi album zespołu „Shut Up I Am Dreaming”. Spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem większości recenzentów, czego dowodem może być jego obecność w wielu podsumowaniach 2006 roku. Także tych sporządzonych przez internetowe serwisy muzyczne Stylus i Pitchfork. Sunset Rubdown wyraźnie zaznaczył swoją obecność jako coś więcej, niż poboczny projekt znanego muzyka. Sam Krug zaczął być wymieniany wśród najbardziej utalentowanych autorów piosenek ostatnich lat.

 


 

Ich trzecia płyta „Random Spirit Lover” ukazała się w październiku 2007 roku, tym razem nakładem wytwórni Jagjaguwar. Krytycy docenili bardziej dopracowane brzmienie i przemyślany, budujący napięcie, układ kompozycji, przechodzących jedna w drugą. W połowie 2008 roku zespół miał w końcu szansę zaprezentować się europejskiej publiczności, grając koncerty promujące tę płytę – Sunset Rubdwon wystąpili między innymi na edycji brytyjskiego festiwalu All Tomorrow’s Parties, współorganizowanej przez amerykański zespół Explosions In The Sky. Wydanie najnowszego, czwartego albumu Sunset Rubdown zatytułowanego „Dragonslayer” planowane jest na 23 czerwca, ponownie nakładem Jagjaguwar.

 

Przed kanadyjską grupą zagra zespół New Century Classics. To międzynarodowy projekt młodych artystów na co dzień mieszkających w Krakowie. W składzie NCC są przedstawiciele Polski, ale też Włoch, Kanady i USA. Grupa gra post rocka. Koncertowała już z zagranicznymi kapelami takimi jak Immanu El, Caspian czy Kyte. NCC wydają na początku maja debiutancki album „Natural Process”. Zespół jest właśnie po ogólnopolskiej trasie koncertowej, podczas której udało się zapełnić kilka klubów muzycznych i zebrać ciepłe recenzje dziennikarzy. Niedawno Silent Ballet, amerykański portal internetowy poświęcony muzyce post-rockowej, uznał NCC za drugi najlepiej zapowiadający się zespół 2009 roku! Ten sam portal w zestawieniu Najlepszych Utworów 2008 roku umiejscowił kompozycję NCC „Congratulate You, Where?” na 11 miejscu, wyżej niż utwory Mogwai i Sigur Ros.


Sunset Rubdown i New Century Classics

Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 6)

środa, 29 kwietnia 2009, godz. 20

Bilety kosztują w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu cena wzrośnie do 35 zł. Można je kupić w muzeum lub przez stronę internetową www.shortcut.pl.


Strony internetowe Sunset Rubdown:www.myspace.com/justchoke , www.sunsetrubdown.net

Strona internetowa New Century Classics: www.myspace.com/newcenturyclassics

Kontakt: Borówka - borowka.music@gazeta.pl


23:08, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 marca 2009
The official video for Camera Obscura's new single French Navy from their forthcoming 4ad album My Maudlin Career.

Camera Obscura - French Navy

 
 
 1. French Navy
 2. The Sweetest Thing
 3. You Told A Lie
 4. Away With Murder
 5. Swans
 6. James
 7. Careless Love
 8. My Maudlin Career
 9. Forests And Sands
 10. Other Towns And Cities
 11. Honey In The Sun
 
21:02, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2009

New Century Classics 

debiutancka płyta i trasa koncertowa


24 marca - wtorek – Warszawa - Jadłodajnia Filozoficzna

25 marca - środa - Gdańsk - Kafe Delfin

26 marca - czwartek - Poznań - Meskal

27 marca - piątek - Ostrzeszów - Baszta

28 marca - sobota – Wołów – Stary Gramofon

29 marca - niedziela - Wrocław - Niskie Łąkimarzec 2009 - premiera albumu New Century Classics „Natural Process”


NCC to drugi najlepiej zapowiadający się zespół 2009 roku - Silent BalletNew Century Classics

Pięć osób, każda z innego zakątka świata. W składzie kapeli są przedstawiciele Polski, ale także Kanady, USA i Włoch. W sklepie ich muzykę znajdziecie na półce z napisem „post-rock”. Kapela działa od 2006 roku. Inspiracje młodych muzyków to m.in. Mogwai, Caspian, Explosions In The Sky oraz Sigur Ros. - Nazwa New Century Classics powstała spontanicznie i nie do końca została przemyślana - przyznaje Mateusz Majewski, gitarzysta - Mamy pewne wytłumaczenie: New Century, ponieważ, jakby nie było, nowy wiek zaczął się niedawno, a Classics, ponieważ to, jak tworzymy muzykę, jest trochę podobne do tego, jak komponuje się muzykę klasyczną - tłumaczy Majewski. Dlaczego NCC nie ma wokalisty? - Grając muzykę instrumentalną, chcielibyśmy zostawić większe pole interpretacji naszych utworów. Wokalista w składzie uniemożliwiałby takie praktyki, dodatkowo bardzo łatwo jest zepsuć muzykę złym wokalem - tłumaczy Majewski. W dorobku New Century Classics jest EP. Muzyka kapeli trafiła też na składanki „W krainie dźwięków muz” (obok Hatifnats i L.Stadt) oraz „We Are From Poland 2” (obok Dick4Dick i Bajzla). Utwór NCC „Congratulate You, Where?” trafił na prestiżową składankę „Silent Ballet Volume VIII”!

1 marca 2009 roku to dzień, kiedy do sklepów trafi debiutancki album New Century Classics „Natural Process”!

Grupa koncertowała dotychczas przede wszystkim w Krakowie, ale grała także w innych polskich miastach: Łodzi, Wrocławiu, Warszawie czy Katowicach. Gościła na Feel On Fest w Ostrzeszowie i festiwalu Dziwne Klocki w Radomiu. Zespół występował z takimi grupami jak Immanu El, Kyte, Hatifnats, Let The Boy Decide, Silver Rocket, Caspian czy Old Time Radio.

Silent Ballet - amerykański portal internetowy poświęcony muzyce postrockowej uznał niedawno NCC za drugi najlepiej zapowiadający się zespół 2009 roku! Mało tego! Ten sam portal w zestawieniu Najlepszych Utworów 2008 roku umiejscowił kompozycję NCC „Congratulate You, Where?” na 11 miejscu, wyżej niż utwory Sigur Ros i Mogwai!


Skład zespołu:

Antonello Perfetto - perkusja

Dana Dramowicz - skrzypce, syntezatory, gitara, elektronika, bas

Marek Kamiński - gitara, syntezatory, bas

Anna Spysz - syntezatory, cymbałki, gitara

Mateusz Majewski - gitara prowadząca, bas, klawisze

 


Strona internetowa New Century Classics: www.myspace.com/newcenturyclassics

Kontakt: Borówka Music - borowka.music@gazeta.pl

00:20, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 marca 2009
 
DAKOTA SUITE
 
 
 

 
 
 
 
IOWA SUPER SOCCER
 
21:24, kowbojeugeniusz
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14